Коли дому Господь не будує, даремно працюють його будівничі при ньому! 
  Коли міста Господь не пильнує, даремно сторожа чуває! (Пс.126:1)             
Вівторок, 26.11.2024, 09:25 Вітаю Вас Гість!
ЧОРТКІВ ДУХОВНИЙ - сторінка духовного життя міста  Головна | Реєстрація | Вхід | RSS | Форум

УВАГА! ЗМІНИЛИСЬ РЕКВІЗИТИ ДЛЯ БЛАГОДІЙНИХ ВНЕСКІВ!

Анонс майбутніх подій


Життя парафії

    Церква Непорочного Зачаття Пречистої Діви Марії м. Чортків -це твоя парафія! 
    Пропонуємо тобі розпорядок життя нашої Церкви протягом тижня (раптом пригодиться ): 
    * ПОНЕДІЛОК 
    18.30 – зустріч ‘’Матері в молитві’’ в Церкві, і в домашніх групках. Кожного першого понеділка місяця – спільна зустріч всіх групок у Церкві. 18.30 – зустріч ‘’Братства Чоловіків Св. Йосифа’’ (в приміщенні ‘’КАРІТАСУ’’)
    * СЕРЕДА 
    Молитва за зцілення з мощами Св.Пантелеймона (після вечірньої Служби Божої)
    * ЧЕТВЕР
    18.30 – курс ‘’АЛЬФА’’ 
     *П’ЯТНИЦЯ
     17.00 – зустріч дітей 5-8 класів у спільноті ‘’СЕРЦЕ МАРІЇ’’ 18.30 – зустріч Спільноти ‘’Віри, Надії, Любові і матері їх Софії’’ 
     * СУБОТА
     18.00 – зустріч ‘’Української молоді Христової’’ 
     * НЕДІЛЯ
     12.00 і 14.30 – ‘’Недільна Школа’’ для учнів молодших класів. 18.00 – зустріч ‘’Біблійного гуртка’’ (в Церкві). 

     Для членів СПІЛЬНОТИ: Вівторок – особиста молитва за групу Прослави і групу творчості; Середа – особиста молитва і добровільний піст за СПІЛЬНОТУ. Ми разом, і разом нам тепліше…

Календар

«  Жовтень 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Категорії розділу

Мои фотографии [9]
У цьому розділі зібрані персональні фото.
Моя родина [0]

Форма входу

Пошук

Наше опитування

Дайте оцінку сайту
Всього відповідей: 347

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2014 » Жовтень » 21 » Що маємо знати про храм і богослужіння?
09:48
Що маємо знати про храм і богослужіння?

 

Таїнство Миропомазання. Святе миро    

Чин Миропомазання звершується відразу після Хрещення, бо де життя, там і дихання. Для Миропомазання використовують миро

Святе Миро. Освячення мира відбувається урочисто у Великий четвер, під час Божественної Літургії св. Василія Великого. На Великому вході перед Святими Дарами протоієрей несе алебастрову амфору, а інші священики несуть 12 посудин з миром. Їх супроводжують диякони з репі дами, свічками й кадилом. Єпископ чекає в царських дверях, бере амфору і ставить її на святому престолі. Після того всі пресвітери входять у святилище і ставлять посудини з миром на відповідне місце. Після освячення Чесних Дарів відбувається освячення мира. Єпископ відкриває кожну посудину з миром, благословляє три рази в ім’я Отця і Сина і Святого Духа та виголошує молитву, в якій випрошує в Бога зіслання Святого Духа на миро, яке має бути охороною життя, освячення душ і тіл та оливою радості.

Помазування миром стало загальним звичаєм Христової Церкви наприкінці ІІ ст. У первісній Церкві всім уділяли Святе Миропомазання відразу після хрещення – і дітям, і дорослим. Святе Миропомазання приносить нам Божу мудрість і силу мужньо визнавати святу віру, жити так, як вона навчає та завжди і всюди бути добрими Христовими воїнами. Як Святе Хрещення, так і Святе Миропомазання витискає на нашій душі незнищенний слід, тому ці два Святих Таїнства можна приймати тільки один раз у житті.

Хто і як уділяє Миропомазання? Від найдавніших часів служителем Святого Миропомазання був єпископ або священик. Приблизно від VI століття це Таїнство на Заході уділяє лише єпископ, а священик міг його здійснювати тільки за особливим дозволом єпископа. У Східних Церквах Святе Таїнство Миропомазання може уділяти кожний священик. Зате і на Сході, і на Заході святе миро для цього Таїнства може освятити тільки єпископ.

ІІ Ватиканський Собор у декреті «Про Східні Церкви» щодо Миропомазання дає такий припис: «Правопорядок про служителя святого мира, що від давніх часів існує у Східних Церквах, нехай буде вповні обновлений. Тому священики можуть уділяти це Святе Таїнство, вживаючи миро, посвячене патріархом чи єпископом» (§ 13).

Різні Церкви мали різні звичаї й обряди при уділені Святого Таїнства Миропомазання. У деяких Церквах, передусім на Заході, помазували тільки чоло, а в інших, крім чола, ще й органи чуттів.

Св. Кирило Єрусалимський про спосіб миропомазування до своїх неофітів говорить так: «Найперше ви були помазані на чолі, щоб увільнитися вам від стиду, що його перший переступник-чоловік всюди носив; опісля на вухах, щоб вам для слухання божественних Таїнств дістати вухо, про яке сказав пророк Ісая: і дав мені Господь вухо, щоб я слухав (див. Іс. 50, 4). І Господь Ісус у Євангелії каже: «Хто має вуха, нехай слухає» (Мт. 11, 15), опісля  - на ніздрях, щоб, одягнувшись у повну зброю Божу, «ви могли дати відсіч хитрощам диявольським» (Еф. 6, 11)».

 

 Відповідальний за рубрику:  о. д-р Мирослав Думич 

Переглядів: 538 | Додав: chortkiv | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]