Роздуми над Словом Божим на середу ХХІХ звичайного тижня, рік ІІ
«Нехай ваш стан буде підперезаний» — що це може означати? Ісус закликає нас до готовності діяти. Як у Вих 12, 11. Ізраїльський народ був у стані готовності до дії і навіть мали їсти похапки.
Військові теж готуються, коли йдуть на війну, щоб захистити себе і свій народ (пор. Суд 3, 16).
Кожен новий ранок я розпочинаю з підготовки до цього дня, який матиму сьогодні, щоб бути у стані готовності. А якщо маю якісь важливі події, то можу готуватись і звечора. Так і в духовному житті Ісус закликає мене бути у стані готовності. А як можна це зробити? Все просто: завжди перебувати у Його слові, молитві і таїнствах.
Також треба бути у стані очікування (пор. Лк 12, 36), що будь якої миті Господь може прийти до мене. А я можу бути не тільки не готовим, але навіть і не чекаю на прихід Господа до мого серця. Чи моє серце перебуває в стані очікування на Нього? (пор. Лк 12, 37).
Той, хто чекає на Нього і кого Він застане невсипущим (варіант перекладу: чувати, бути настороженим), — буде ще й підперезаний, тобто в стані готовності, щоб служити, допомагати. Це показує мені, що в такому стані я можу служити іншим. Як священики ходять завжди підперезані, тобто завжди готові служити, і очікують на Пана-Господа.
http://www.credo-ua.org/2014/10/124492