Коли дому Господь не будує, даремно працюють його будівничі при ньому! 
  Коли міста Господь не пильнує, даремно сторожа чуває! (Пс.126:1)             
П'ятниця, 26.04.2024, 02:13 Вітаю Вас Гість!
ЧОРТКІВ ДУХОВНИЙ - сторінка духовного життя міста  Головна | Реєстрація | Вхід | RSS | Форум

УВАГА! ЗМІНИЛИСЬ РЕКВІЗИТИ ДЛЯ БЛАГОДІЙНИХ ВНЕСКІВ!

Анонс майбутніх подій


Життя парафії

    Церква Непорочного Зачаття Пречистої Діви Марії м. Чортків -це твоя парафія! 
    Пропонуємо тобі розпорядок життя нашої Церкви протягом тижня (раптом пригодиться ): 
    * ПОНЕДІЛОК 
    18.30 – зустріч ‘’Матері в молитві’’ в Церкві, і в домашніх групках. Кожного першого понеділка місяця – спільна зустріч всіх групок у Церкві. 18.30 – зустріч ‘’Братства Чоловіків Св. Йосифа’’ (в приміщенні ‘’КАРІТАСУ’’)
    * СЕРЕДА 
    Молитва за зцілення з мощами Св.Пантелеймона (після вечірньої Служби Божої)
    * ЧЕТВЕР
    18.30 – курс ‘’АЛЬФА’’ 
     *П’ЯТНИЦЯ
     17.00 – зустріч дітей 5-8 класів у спільноті ‘’СЕРЦЕ МАРІЇ’’ 18.30 – зустріч Спільноти ‘’Віри, Надії, Любові і матері їх Софії’’ 
     * СУБОТА
     18.00 – зустріч ‘’Української молоді Христової’’ 
     * НЕДІЛЯ
     12.00 і 14.30 – ‘’Недільна Школа’’ для учнів молодших класів. 18.00 – зустріч ‘’Біблійного гуртка’’ (в Церкві). 

     Для членів СПІЛЬНОТИ: Вівторок – особиста молитва за групу Прослави і групу творчості; Середа – особиста молитва і добровільний піст за СПІЛЬНОТУ. Ми разом, і разом нам тепліше…

Календар

«  Травень 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Категорії розділу

Мои фотографии [9]
У цьому розділі зібрані персональні фото.
Моя родина [0]

Форма входу

Пошук

Наше опитування

Дайте оцінку сайту
Всього відповідей: 347

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2016 » Травень » 10 » Що маємо знати про храм і богослужіння?
13:27
Що маємо знати про храм і богослужіння?

Божественна Літургія: запитання і відповіді

 

  • З яких причин можна не дотримуватися євхаристійного посту?

           Дотримання євхаристійного посту не вимагають у важкохворих людей і у тих, хто змушений приймати ліки в певні години.  

  • Що передбачає євхаристій ний піст, окрім утримання від їжі та питва?

          Євхаристійний піст – це частина приготування до участі у Євхаристії, що окрім утримання від їжі та питва передбачає відповідні молитви, проказуючи які, готуємося до належної участи в Євхаристій. Якихось інших вимог, окрім посту та молитви, теперішні церковні приписи не передбачають.

  • Чи існує євхаристійний піст для маленьких дітей?

          Немає потреби маленьких дітей повністю стримувати від їжі та пиття перед причастям, тому що дитина не може збагнути суті євхаристійного посту. Однак не варто також влаштовувати для дитини перед літургією ситного сніданку. Дитину змалечку привчають до того, що день, коли відбувається причастя, - особливий у житті людини.

  • Як підходити до причастя і причащатися?

          До причастя підходимо благоговійно, схрестивши руки на грудях. Коли надійде наша черга, підходимо до священика і причащаємось, намагаючись не торкатися устами ложиці. Ні перед самим причастям, ні одразу після ікони на тетраподі не цілуємо, а відходимо на своє місце. Причащаючись, пильнуємо, щоб не штовхнути священика чи когось із причасників, аби ненароком частичка освяченого Хліба не впала на землю. В деяких храмах причасникам подають пити т. зв. «запивку», аби запити Хліб і Вино, подане під час причастя. Згідно з давнім звичаєм, після причастя намагаються нічого не спльовувати, остерігаючись, аби таким чином не зневажити Пресвятої Євхаристії.

  • Чи потрібно клякати, щоб причаститися?

          Згідно зі стародавньою традицією, причащаємося стоячи. Такий спосіб приписує і сам текст літургії, у якому до нас звернені заклики: «Станьмо гідно, станьмо зі страхом, будьмо уважні, щоб святе приношення в мирі приносити» та «Зі страхом Божим і вірою приступіть». А після причастя священик виголошує: «Прості, прийнявши … Христових таїн, достойно благодарім Господа». Як бачимо, в тексті літургії не сказано про причастя навколішки, а навпаки виразно приписано наближатися до чаші стоячи.

          В нашій Церкві під впливом латинського обряду віддавна був закорінився звичай причащатися на колінах, однак тепер, коли після ІІ Ватиканського собору навіть у латинському обряді причащаються стоячи, дивно було б продовжувати практику причастя навколішки. Тим більше, що (як уже було сказано), постава навколішки має покаянний характер, який не відповідає радості євхаристійної учти, учасником якої стаємо, причащаючись.

          Прихильники причащання навколішки обґрунтовують свою позицію тим, що, мовляв, таким чином вони виявляють особливу пошану до євхаристійного Христа. Однак, якщо поглянемо на практичне здійснення причастя у такий спосіб, то при теперішньому значному збільшенні числа осіб, які причащаються, причастя навколішки не виглядає надто шанобливим актом, бо священик із чашею змушений пересуватися вздовж храму (нерідко переповненого) і нахилятися над кожним причасником. Натомість, коли кожен вірний сам «зі страхом Божим і вірою», але із гідністю Божої дитини, приступає до священика, який стоїть навпроти царських дверей, то тим виявляє свою пошану і прославу Богові. Традиційно святилище храму символізує небо, а притвор – царство мертвих і є місцем для каяників, тому неслушно клякати до причастя вздовж церкви, змушуючи таким чином священика з чашею виходити аж у притвор.  

Відповідальний за рубрику: о. д-р Мирослав Думич

Переглядів: 556 | Додав: chortkiv | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]