Коли дому Господь не будує, даремно працюють його будівничі при ньому! 
  Коли міста Господь не пильнує, даремно сторожа чуває! (Пс.126:1)             
Четвер, 25.04.2024, 14:48 Вітаю Вас Гість!
ЧОРТКІВ ДУХОВНИЙ - сторінка духовного життя міста  Головна | Реєстрація | Вхід | RSS | Форум

УВАГА! ЗМІНИЛИСЬ РЕКВІЗИТИ ДЛЯ БЛАГОДІЙНИХ ВНЕСКІВ!

Анонс майбутніх подій


Життя парафії

    Церква Непорочного Зачаття Пречистої Діви Марії м. Чортків -це твоя парафія! 
    Пропонуємо тобі розпорядок життя нашої Церкви протягом тижня (раптом пригодиться ): 
    * ПОНЕДІЛОК 
    18.30 – зустріч ‘’Матері в молитві’’ в Церкві, і в домашніх групках. Кожного першого понеділка місяця – спільна зустріч всіх групок у Церкві. 18.30 – зустріч ‘’Братства Чоловіків Св. Йосифа’’ (в приміщенні ‘’КАРІТАСУ’’)
    * СЕРЕДА 
    Молитва за зцілення з мощами Св.Пантелеймона (після вечірньої Служби Божої)
    * ЧЕТВЕР
    18.30 – курс ‘’АЛЬФА’’ 
     *П’ЯТНИЦЯ
     17.00 – зустріч дітей 5-8 класів у спільноті ‘’СЕРЦЕ МАРІЇ’’ 18.30 – зустріч Спільноти ‘’Віри, Надії, Любові і матері їх Софії’’ 
     * СУБОТА
     18.00 – зустріч ‘’Української молоді Христової’’ 
     * НЕДІЛЯ
     12.00 і 14.30 – ‘’Недільна Школа’’ для учнів молодших класів. 18.00 – зустріч ‘’Біблійного гуртка’’ (в Церкві). 

     Для членів СПІЛЬНОТИ: Вівторок – особиста молитва за групу Прослави і групу творчості; Середа – особиста молитва і добровільний піст за СПІЛЬНОТУ. Ми разом, і разом нам тепліше…

Календар

«  Вересень 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Категорії розділу

Мои фотографии [9]
У цьому розділі зібрані персональні фото.
Моя родина [0]

Форма входу

Пошук

Наше опитування

Дайте оцінку сайту
Всього відповідей: 347

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2014 » Вересень » 5 » Що маємо знати про храм і богослужіння?
23:00
Що маємо знати про храм і богослужіння?

Вступ до Таїнства Хрещення  

Входження у життя Пресвятої Тройці відбувається через Святі Таїнства Хрещення, Миропомазання та Євхаристії – через наше поєднання з Христом, отримання печаті Святого Духа, Причастя Тіла і Крові Христових  у спільноті Церкви. Як людина після народження починає дихати Святим Духом і живитися  Святим Причастям, аби зростати у Христі.

У чині богослужіння кожного з цих Таїнств Церква через молитви й обряди вводить (грецькою містагогія - тайновведення) віруючих у розуміння Таїнства й прийняття його як єдиного діяння Божої благодаті. Саме тому у східній церковній традиції ці три Святі Таїнства звершуються разом.

Хрещення є першим Таїнством, яке людині треба прийняти, щоб увійти до Церкви – «ковчегу спасіння», щоб стати членом Церкви – Тіла Христового. Хрещення відкриває доступ до інших Святих Таїнств і священнодійств у Церкві, через які Господь освячує, живить і провадить свою Церкву й кожного віруючого. Тому охрещені вже стають «спадкоємцями Царства» й «отримують блаженство святих» (Див. Требник, Чин Хрещення, Молитва над оглашенним).

Служитель Таїнства Хрещення

Таїнство Хрещення звичайно звершує священик як духовний отець парафіяльної спільноти, до якої приєднується новохрещений. Однак, якщо людині загрожує небезпека смерті її може охрестити  кожен християнин. Тоді Хрещення здійснюють триразовим зануренням або поливанням хрещеника водою і словами: «Хрещається раб Божий (або раба Божа) (ім’я в) » ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа. Амінь». Якщо людина, яка в небезпеці смерті прийняла Хрещення без повного літургійного обряду, вижила, її приводять до священика, щоб він довершив Чин Хрещення, а також звершив Таїнство Миропомазання. Святі Таїнства Хрещення і Миропомазання приймають тільки раз у житті, оскільки, народившись Святим Духом у Христі, ми назавжди залишаємося дітьми Отця.

  • Хто може охрестити?

Хрещення зазвичай уділяє священик – парох або, за дозволом пароха, інший священик. За особливих обставин дозволено охрестити диякону, монахові або іншому вірному, який знає спосіб хрещення. У крайньому випадку це можуть вчинити й батьки (Кодекс Канонів Східних Церков, Рим 1993, канон 667).

  • З якого віку можна (потрібно) охрещувати дітей?

Традиційно дітей охрещують якомога швидше після народження. У церковних законах з цього приводу сказано: «Батьки зобов’язані охрестити дитину якнайскоріше, відповідно до законного звичаю» (Кодекс Канонів Східних Церков, канон 686). В давнину це пов’язували і з тим, що новонароджений, позбавлений елементарної медичної опіки, міг померти неохрещеним. Тому церковний устав приписує охрещувати недужих немовлят одразу після народження. Сьогодні також немає підстав відкладати цю подію на пізніше.

  • Як хрестять дорослих? Яке приготування передбачено для тих, хто бажає охреститися в дорослому віці?

Особливість хрещення дорослих полягає в тому, що вони свідомо приймають це Таїнство. Хрещенню дорослих передує період приготування (катехуменату), а сам чин відрізняється від хрещення дітей лише тим, що охрещуваний сам відповідає на питання священика, проказує Символ віри («Вірую») і самостійно приступає до причастя після завершення хрещення і миропомазання.

Відповідальний за рубрику:

о. д-р Мирослав Думич 

Переглядів: 562 | Додав: chortkiv | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]